V čem spočívá léčba s Invisalign?
V čem spočívá léčba s Invisalign?
Léčba s Invisalign je založena na nošení průhledných snímatelných alignerů, které postupně zuby rovnají. Léčba nepracuje se zámečky a dráty a nevznikají při ní žádná omezení, která jsou u fixních rovnátek běžná. 
Z čeho jsou průhledné alignery Invisalign vyrobeny a jak vypadají?
Průhledné alignery Invisalign jsou vyrobeny z pružného plastu – konkrétně z patentovaného termoplastického materiálu SmartTrack, který byl vytvořen výlučně pro léčbu s Invisalign. 
Jak mi léčba s Invisalign vyrovná zuby?
Váš poskytovatel léčby Invisalign vytvoří jedinečný digitální plán léčby, který přesně zachytí pohyb vašich zubů. Průhledné alignery Invisalign jsou navrženy tak, aby ve správný čas a na správném místě vyvinuly potřebné množství síly. Každým krokem léčby vás bude provázet váš poskytovatel léčby Invisalign. Bude sledovat váš pokrok a zajistí, aby vám alignery správně padly. 
Jaké jsou hlavní výhody léčby s Invisalign?

Průhledné alignery Invisalign jsou prakticky neviditelné. Někdo si možná ani nevšimne, že je máte. Před jídlem, pitím, čištěním zubů kartáčkem nebo dentální nití a na další příležitosti si je můžete sundat. Alignery neobsahují kovové zámečky a dráty, které by se mohly rozbít nebo by vám mohly podráždit ústa.

 

Na rozdíl od jiných značek jsou průhledné alignery Invisalign vyrobeny z patentovaného materiálu SmartTrack, který je pohodlnější a lépe sedí.1 Alignery Invisalign se dále upravují podle vaší linie dásní, takže zaručují pohodlí a nenápadný vzhled. Náš systém neviditelných alignerů je ten nejpokročilejší systému průhledných alignerů na světě,2 Už jsme úspěšně zlepšili přes 14 milionů úsměvů. Z toho 2 miliony byli teenageři.3

Je léčba s Invisalign zárukou rovných zubů?
Každý úsměv je jedinečný, proto vaše léčba s Invisalign začíná konzultací. Během konzultace vám váš poskytovatel léčby Invisalign pomůže určit, jak by léčba s Invisalign mohla vašemu úsměvu pomoct. Konkrétní výsledek léčby zaručit nemůžeme. Doporučujeme ale při konzultaci lékaři sdělit, co od léčby očekáváte.
Pro koho je léčba s Invisalign určena?
Je léčba s Invisalign pro mě tím pravým řešením?
Léčba s Invisalign je vhodným řešením pro dospělé i dospívající, kteří hledají neviditelný způsob zlepšení svého úsměvu. Díky inovacím a technologickému pokroku umíme vyřešit téměř všechny běžné problémy s křivými zuby a skusem od jednoduchých až po složité, aniž by léčba narušila aktivní život pacienta. Navíc díky nenápadné modré tečce na vnější straně alignerů pro náctileté si rodiče mohou být jisti, že jejich děti průhledné alignery nosí dostatečně. 
Jak léčba probíhá?

Léčba s Invisalign začíná konzultací u vyškoleného poskytovatele léčby. Váš lékař Invisalign vyhodnotí váš úsměv, připraví na míru přizpůsobený digitální plán léčby, který podrobně zobrazuje proces přeměny vašeho úsměvu. 

Jakmile plán schválíte, jdou vaše alignery do výroby. Každou sadu alignerů budete nosit 20 až 22 hodin denně a jednou za 1 nebo 2 týdny si je budete podle pokynů lékaře měnit. Každá sada alignerů zuby postupně jemně posouvá na správné místo podle plánu léčby a pracuje tak na vašem krásném novém úsměvu.

Jak léčbu s Invisalign začít?

Vyškoleného poskytovatele léčby Invisalign ve svém okolí naleznete pomocí on-line vyhledávače. Aby léčba proběhla podle vašich představ je dobré dát si s výběrem lékaře načas a vybrat si toho pravého. Déležité je cítit se při léčbě dobře. Tým Smile Concierge vám dokáže pomoci dohodnout si schůzku s vyškoleným poskytovatelem léčby Invisalign ve vašem okolí. Vyškoleného poskytovatele léčby Invisalign ve svém okolí můžete rovněž nalézt pomocí našeho on-line vyhledávače

Mnoho poskytovatelů léčby Invisalign nabízí bezplatné vstupní konzultace. Aby léčba proběhla podle vašich představ je dobré dát si s výběrem lékaře načas a vybrat si toho pravého. Déležité je cítit se při léčbě dobře.

Mohu léčbu s Invisalign absolvovat u jakéhokoli zubního lékaře nebo ortodontisty?

Mnoho ortodontistů a zubních lékařů je vyškolenými poskytovateli léčby Invisalign. Neplatí to ale pro všechny. Ortodontisté a zubní lékaři, kteří chtějí léčbu s Invisalign nabízet, musejí absolvovat specializované školení. 

Vyškoleného poskytovatele léčby Invisalign ve svém okolí naleznete pomocí on-line vyhledávače. Aby léčba proběhla podle vašich představ je dobré dát si s výběrem lékaře načas a vybrat si toho pravého. Déležité je cítit se při léčbě dobře. Tým Smile Concierge vám může pomoci najít vyškoleného poskytovatele léčby Invisalign nebo můžete použít naši on-line vyhledávače

Co si mám vzít na konzultaci ke svému poskytovateli léčby Invisalign?
Připravte si otázky (seznam, který vám na začátku může pomoci, najdete zde). Dále je také třeba přinést záznamy o předchozí stomatologické léčbě. 
Co mám během konzultace očekávat?

Během konzultace se s vámi poskytovatel léčby Invisalign pobaví o tom, jaký je váš cíl. Lékař vám také vyšetří chrup, aby určil konkrétní potřeby. Váš poskytovatel léčby Invisalign si s vámi může promluvit také o tom, za jak dlouho se na svůj nový úsměv můžete těšit nebo kolik vás bude léčba stát.

Váš poskytovatel léčby Invisalign vám s největší pravděpodobností doporučí před začátkem léčby absolvovat prohlídku u zubního lékaře a dentální hygienu, aby byla jistota, že máte zuby i dásně zdravé, a aby se předešlo zbytečným rizikům. 

Jak dlouho bude léčba trvat?
Délka léčby závisí na několika faktorech, například na složitosti vašeho případu a na tom, jak často budete alignery nosit. Váš poskytovatel léčby Invisalign možnou délku léčby přesně určí na základě vašich konkrétních potřeb. Průměrný čas léčby s Invisalign je 12 až 18 měsíců.4 Výsledky ale je možné pozorovat už po pár týdnech. 
Jak často musím alignery Invisalign měnit?
Informace o tom, jak často byste měli alignery Invisalign měnit, vám sdělí váš poskytovatel léčby Invisalign (v závislosti na individuálním plánu léčby). Mnoho poskytovatelů léčby Invisalign doporučuje měnit průhledné alignery Invisalign jedenkrát týdně nebo jedenkrát za dva týdny.
Kolik hodin denně musím alignery Invisalign nosit?
Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete průhledné alignery Invisalign nosit 20 až 22 hodin denně a budete je snímat pouze kvůli jídlu, pití a čištění zubů kartáčkem či zubní nití. 
Jak často budu muset chodit na kontroly?
Váš poskytovatel léčby Invisalign naplánuje pravidelná vyšetření. Obvykle bývají přibližně jednou za čtyři až šest týdnů. Cílem těchto návštěv je zajistit, že léčba Invisalign bude probíhat podle plánu. 
Můj poskytovatel léčby Invisalign mluvil o „attachmentech“. Co to je a proč je ke své léčbě s Invisalign potřebuji?

V rámci léčby Invisalign může být potřeba použít attachmenty SmartForce. Jde o drobné kousíčky kompozitu v barvě zubů, které se lepí na zuby. 

Tyto výstupky pak poskytují alignerům oporu, do které mohou tlačit a posouvat tak zuby použitím správného množství síly. Právě díky alignerům jsou možné složité pohyby zubů bez použití fixních rovnátek. Průhledné alignery Invisalign kolem attachmentů dokonale pevně padnou, takže je téměř není vidět. 

Ne každý, kdo neviditelné attachmenty Invisalign nosí, bude attachmenty SmartForce potřebovat. Pokud je potřebovat budete, váš poskytovatel léčby Invisalign je na zuby připevní na začátku léčby nebo během ní a odstraní je, když už nebudou potřeba. 

Kolik léčba s Invisalign stojí a jaké jsou dostupné způsoby financování?
Kolik léčba s Invisalign stojí?

Odhadované náklady na léčbu s Invisalign určí její poskytovatel na základě složitosti vašeho případu a toho, kolik alignerů budete potřebovat.

Někteří poskytovatelé mohou nabízet bezplatnou vstupní konzultaci a flexibilní splátkový kalendář, aby pro vás byla léčba s Invisalign dostupnější.

 

Proč bych měl(a) léčbě Invisalign důvěřovat?
Kolik lidí dosud průhledné alignery Invisalign využilo?
Ke srovnání úsměvů využilo průhledné alignery Invisalign více než 14 milionů lidí,3 včetně více než 2 milion teenagerů. 
V čem se léčba s Invisalign liší od jiných možností rovnání zubů?

Léčba s Invisalign je založena na nejpokročilejším systému průhledných alignerů na světě2 vyvinutém na základě dvou desítek let inovací. 

Na rozdíl od fixních rovnátek jsou průhledné alignery Invisalign snímatelné a téměř neviditelné. Neobsahují žádné dráty ani zámečky, takže nemusíte nijak měnit způsob čištění zubů kartáčkem nebo dentální nití. I nadále můžete jíst všechna svá oblíbená jídla.

Žádná jiná průhledná rovnátka navíc nejsou vyrobena z materiálu SmartTrack. Tato pokročilá technologie umožňuje zuby posunovat předvídatelněji,5 díky čemuž můžete svůj vysněný úsměv získat až o 50 % rychleji.6 

Zjistěte více informací o výjimečnosti léčby Invisalign nebo se podívejte na naši tabulku srovnání typů léčby

Kdy byla společnost, která průhledné alignery vyvinula, založena?
Společnost Align Technology, Inc., která průhledné alignery Invisalign vyrábí, byla založena v roce 1997. 
Co když už mám léčbu s fixním nebo jiným aparátem za sebou?
Od té doby, kdy mi fixní rovnátka sundali, se mi zuby rozjely. Dokáže to léčba s Invisalign napravit?
Ano, průhledné alignery Invisalign dokážou téměř všechny běžné problémy s vyrovnáváním zubů od jednoduchých až po složitější napravit. Mnoho lidí, kteří dříve měli fixní rovnátka, zvolilo léčbu s Invisalign jako nenápadné řešení ke zlepšení úsměvu poté, co se jim zuby znovu rozjely. 
Mám fazety nebo korunky. Budou průhledné alignery Invisalign fungovat i s nimi?
To záleží na okolnostech. Promluvte si se svým poskytovatelem léčby Invisalign o zákrocích, které jste v minulosti podstoupili, včetně fazet a korunek, aby mohl vyhodnotit vaše individuální potřeby. 
Na několika zubech mám můstky. Budou průhledné alignery Invisalign fungovat i tak?

Průhledné alignery Invisalign jsou navrženy tak, aby každý zub posunovaly samostatně. Jelikož můstek spojuje dva a více zubů, je možné, že průhledné alignery nebudou účinné.

 

Jak mi léčba s Invisalign ovlivní život?
Poznají ostatní, že nosím alignery?
Alignery Invisalign jsou prakticky neviditelné. Ostatní si jich možná ani nevšimnou, proto se léčba s Invisalign dokonale přizpůsobí vašemu životnímu stylu.
Mohu si alignery v případě potřeby sejmout?
Ano, alignery Invisalign si můžete sejmout, když chcete jíst, pít nebo si čistit zuby kartáčkem či dentální nití. Můžete si je sejmout např. i při zvláštních příležitostech, jako je svatba, pracovní pohovor, sport či hra na hudební nástroj. K dosažení co nejlepších výsledků je ale nezapomeňte nosit 20 až 22 hodin denně. 
Je nějak omezeno to, co během léčby můžu jíst?
Průhledné alignery Invisalign jsou snímatelné, takže neexistuje žádné jídlo, které s nimi nemůžete jíst (hurá na popcorn!). V případě běžných fixních rovnátek si bohužel celou řadu potravin vychutnat nemůžete, protože by mohly mezi dráty a zámečky uvíznout nebo je poškodit.
Je léčba s Invisalign bolestivá?

Léčba s Invisalign vaše zuby posouvá stálým působením jemné síly. Někdo může během prvních dní nošení nové sady alignerů pociťovat dočasné nepohodlí. Obvykle jej pacienti popisují jako pocit tlaku. Je to ale normální – znamená to, že vaše průhledné alignery Invisalign fungují a že pracují na vašem úsměvu.

V případě obav nebo přetrvávajícího nepříjemného pocitu se obraťte na svého poskytovatele léčby Invisalign. 

Někdy, když si alignery vyjmu, mám pocit, že se zuby mírně kývou. Je to normální?
Ano. Jelikož alignery Invisalign vaše zuby postupně posouvají na správné místo, mění se kolem posunujících se zubů i tvar dásní. V případě obav se poraďte se svým poskytovatelem léčby Invisalign.
Bude léčba s Invisalign fungovat i tehdy, pokud budu alignery nosit pouze na spaní?
K dosažení očekávaných výsledků, je nutné ailgnery Invisalign nosit alespoň 20 až 22 hodin. 
Budou mít průhledné alignery Invisalign vliv na to, jak mluvím?
Může se stát, že si jazyk bude muset na alignery Invisalign v ústech několik dní zvykat, takže je možné, že budete trochu šišlat. Nemělo by to ale trvat dlouho.
Mohou se alignery kouřením zabarvit?
Během nošení alignerů Invisalign kouření nedoporučujeme, protože může dojít k jejich zabarvení.
Mohu s alignery žvýkat žvýkačku?
Ne, žvýkačka by na alignery Invisalign mohla přilepit. Doporučujeme alignery před konzumací veškerých jídel a občerstvení včetně žvýkačky sejmout. 
Mohou mi alignery vyklouznout, když spím?
Je velmi nepravděpodobné, že by vám alignery vypadly, ať už budete dělat cokoliv: spát, mluvit, smát se apod. Průhledné alignery Invisalign jsou navrženy tak, aby kolem zubů přiléhaly, takže nemusíte mít obavy. 
Jedu na výlet a nemám alignery s sebou. Budou mi i potom sedět?

Odpověď záleží na tom, jak dlouho jste si alignery Invisalign nenasadíte. Pokud jde jen o krátkou dobu, měly by vám alignery stále padnout, třebaže budete pociťovat nepříjemný pocit. Pokud je nenosíte déle, doporučujeme vám danou situaci probrat s poskytovatelem léčby Invisalign. 

 

Jak se mám o alignery starat?
Jaký je nejlepší způsob čištění alignerů?
Nejlepším je alignery vyčistit kartáčkem a opláchnout je ve vlažné vodě. Doporučujeme používat čisticí krystaly Invisalign nebo speciální tablety na čištění. Je důležité si po každém jídle před nasazením alignerů vyčistili zuby a dodržovat tak správnou ústní hygienu. 
Mohou se alignery zabarvit, pokud mám v ústech po jejich opětovném nasazení zbytky jídla (např. borůvky nebo omáčku z těstovin)?
Ano. Právě proto je důležité si po každém jídle ještě před nasazením alignerů Invisalign zuby vyčistit. 
Co když alignery ztratím nebo rozbiju. Co mám dělat?
Pokud alignery Invisalign ztratíte nebo rozbijete, okamžitě informujte svého poskytovatele léčby Invisalign. Bude se snažit vám zajistit pokračování léčby. To znamená, že možná budete muset nosit svou předešlou sadu alignerů, následující sadu nebo jiné, náhradní alignery.
Mohu si náhradní alignery objednat přímo od značky Invisalign?
Všechny alignery a retainery je nutno objednat prostřednictvím poskytovatele léčby Invisalign, protože se jedná o zboží na předpis. Pokud potřebujete náhradní alignery, kontaktujte přímo svého poskytovatele léčby Invisalign. 
Co se stane, až léčbu s Invisalign dokončím?
Budu po léčbě muset nosit retainer, aby se zuby znovu nerozjely?
Většina poskytovatelů léčby Invisalign doporučuje, aby každý, kdo ortodontickou léčbu pomocí fixních rovnátek nebo alignerů Invisalign dokončí, používal retainer, který zabrání postupnému posunu zubů zpět do jejich výchozího postavení. Každý pacient je ale jiný, proto se v případě potřeby retaineru obraťte na svého poskytovatele léčby Invisalign. 
Jaký typ retaineru mám používat?

Existuje mnoho různých typů retainerů. Doporučujeme ale retainery Vivera. Retainery Vivera byly speciálně navrženy k použití po léčbě s Invisalign a jsou vyrobeny z námi vyvinutého materiálu, který je o 30% silnější než ostatní špičkové materiály3 a tím pomáhají váš nový úsměv udržet na místě.  

Vaše retainery Vivera budou prakticky neviditelné. Vyrábějí se na míru podle otisku nebo skenu vašich zubů pomocí stejné špičkové technologie, která se používá na průhledné alignery Invisalign. 

Kolik retainery Vivera stojí?

Pokud se chcete o retainerech Vivera dozvědět více, obraťte se na svého poskytovatele léčby Invisalign. Cena závisí na vašich individuálních potřebách. Součástí všech objednávek retainerů Vivera je jedna sada navíc pro případ, že tu první ztratíte. 

 

Jak si mohu retainery Vivera objednat?
Retainery Vivera si můžete objednat prostřednictvím svého poskytovatele léčby Invisalign.
Jak dlouho budu muset retainery Vivera nosit?
Informace o tom, jak často musíte retainery nosit, vám poskytne váš poskytovatel léčby Invisalign. Obvykle je nejdříve nutné nosit je nepřetržitě a následně podle doporučení lékaře můžete frekvenci nošení postupně snižovat, až nakonec bude stačit, když je budete nosit pouze na noc. 
Co když retainer Vivera ztratíte? Žádné obavy.
Pokud svou poslední sadu retainerů Vivera rozbijete nebo ztratíte, stačí se obrátit na poskytovatele léčby Invisalign. S nákupem nové sady retainerů Vivera vám pomůže, abyste svůj krásný úsměv mohli ukazovat i nadále! 
Loading...